Eleganckie rolety rzymskie to praktyczne rozwiązanie dla zaciemniania pomieszczeń każdego typu.

Dla ułatwienia proponujemy mechanizm typu Top Down Up, dzięki któremu zwijanie i rozwijanie osłon jest jeszcze efektywniejsze. To świetna alternatywa dla innych modeli rolet oraz zasłon plisowanych. Sprawdzi się we wnętrzach, do których dociera spora ilość światła słonecznego. Za pomocą dwóch łańcuchów steruje się obciążnikiem dolnym oraz górną szyną z rzepem, dzięki czemu mechanizm umożliwia zasłanianie okna w dowolnej jego części. Stąd też nazwa systemu – materiał można unieść w górę lub spuścić do dołu wedle uznania.

Rolety rzymskie w systemie Top Down Up okażą się szczególnie pożytecznie w pomieszczeniach z wysokimi oknami. Sprawdzą się w kuchni, łazience czy przedpokoju. Do tego są łatwe w użyciu – rolety posiadają dwa zintegrowane łańcuszki umożliwiające wybór odpowiedniego ułożenia osłony okiennej.

roleta rzymska top-down-up
Mechanizm zmontowany Top Down Up

Konstrukcja rolety Top Down Up pozwala na opuszczanie zarówno dolnej jak i górnej krawędzi tkaniny za pomocą dwóch łańcuszków. Dzięki temu mozliwe jest o wiele lepsze oświetlenie (zaciemnienie wybranego obszaru).